Jak vytvořit kalendář z rodinné dovolené

Uchovejte si své vzpomínky na letní dovolenou nejen ve své paměti (a paměťové kartě), ale zároveň je mějte denně na očích. Z těch nejlepších fotek si vytvořte kalendář nebo si z nich vytvořte nástěnnou knihu (tedy kalendář bez kalendária). Díky našem online editoru a špičkové tiskové technologii budete mít krásnou památku na léto 2017, a to za cenu 24 Kč za 1 fotografii ve formátu A3. Jak vybrat fotografie a jak je upravit na kalendář? Sepsali jsme pro vás základní tipy a rady.

Které fotky vybrat?

V době digitálních fotoaparátů a mobilů s kvalitním foťákem si z dovolených přivážíme desítky i stovky fotek a vybrat ty nejlepší je oříšek. Snažte se, aby bylo fotky pestré a byly na nich nejen památky, moře, hory a příroda, ale také vy a vaše rodina či přátelé. V počítači si pro váš lepší přehled vytvořte speciální složku, do které zkopírujete vybrané fotografie. 

Jak je upravit?

Kvalitní fotografie nepotřebuje žádné dodatečné úpravy. Pokud však chcete, aby byly barvy jasnější a výraznější, můžete si v jednoduchém editoru lehce upravit. Na internetu je ke stažení spousta bezplatných programů (o kterých píšeme i v našem e-booku). S fotografiemi si však můžete pohrát i v našem LiveDesigneru. Co všechno umí se dozvíte přímo na našich stránkách v rubrice Tipy na tvorbu kalendáře

Jak fotografie poskládat?

Snažte se, aby byl kalendář pestrý a střídaly se fotky přírody a památek s těmi, kde jste vy. Fotky si můžete dopředu přejmenovat a označit čísly. V našem e-shopu si pak už jen vyberete, jestli chcete vytvořit kalendář, nebo pouze fotoknihu bez kalendária, a to v různých formátech. Vybírat můžete z nástěnných i stolních kalendářů. 

Cesta k vlastnímu kalendáři či nástěnné fotoknize není vůbec složitá, takže teď už stačí vybrat ty nejpovedenější fotografie a začít tvořit