Máte rádi designovky? Vylaďte si firemní kalendář

02. 05. 2024
Máte rádi designovky? Vylaďte si firemní kalendář

Nudných produktových kalendářů, které jsou tvořené na stejné brdo, vidíte dennodenně spoustu. Přijít s něčím originálním a zajímavým ale může být pěkný oříšek. A zvlášť pokud chcete, aby byl kalendář z fotek nejen funkční, ale také estetický. Poradíme vám, jaké téma zvolit, kam umístit logo a proč se pustit do tisku s předstihem.

Do poslední tečky

Zakládáte si na tom, aby byl váš produkt vyladěný do posledního detailu? Pak byste si měli pohrát také s firemním kalendářem. I reklamní produkty totiž prezentují vaši firmu. A to možná víc, než byste čekali. Na jejich tvorbě si proto dejte záležet a vyhněte se prvoplánovým tiskovinám, které na vás číhají na každém rohu. I když by to bylo jednodušší řešení.

Grafika, květiny i designový nábytek

Kalendář můžete použít jako vlastní katalog. Prezentovat můžete zajímavé produkty, ale také téma, které je vašemu podnikání blízké.

Z kalendáře z vlastních fotek můžete ovšem vytvořit originální obraz. Jeho výhodou je, že se jen tak neokouká. Každý měsíc totiž otočíte na novou stránku. A tady je pár tipů, jak kalendář využít na maximum – ať už podnikáte v jakémkoliv odvětví.

Tvoříte grafiku? Představte své výtvory v celé kráse. Můžete se ale i utrhnout z řetězu, prezentovat odvážná díla a upozornit na zajímavé umělce. Vyhrát si můžete i s úplnými detaily a přidat do kalendáře například data chystaných výstav skvělých malířů.

Vlastníte květinářství? Přeneste na zákazníky voňavou atmosféru. V kalendáři můžete ukázat nejpovedenější vazby kytic, upozornit na vhodný čas výsadby určitých rostlin, ale i představit nejzajímavější exotické květiny, které znají jen úplní fajnšmekři. Jestli se chcete pustit do tvorby stolního kalendáře s fotkami, můžete do něj zakomponovat také popis jednotlivých květin nebo tipy, kam které rostliny vysazovat.

A pokud se zabýváte svatební floristikou, předejte v kalendáři tipy pro nevěsty. Ukažte, jaké květiny jsou trendy a co všechno dokážete uvázat. Vytvořit také můžete kalendář pro floristy a doplnit jej o zajímavé triky. Ty nejzajímavější můžete prozradit třeba vybraným odběratelům, kteří s vaší firmou spolupracují už řadu let.

A co dělat, když se zabýváte výrobou nábytku na zakázku? Ukažte zákazníkům nejpovedenější realizace, inspirujte je novými trendy v bydlení nebo jim třeba představte nejlepší designéry.

Od produktů přes scenérie až po jídlo

Pokud chcete vytvořit designový kalendář a pohybujete se v oboru, který není až tak moderní, vyměňte produkty za osvědčenou klasiku. Fotky krásných krajin nebo jídla fungují vždy! A když se vám podaří najít oslí můstek mezi fotografiemi a vaší firmou, získáte u zákazníků pomyslný bod navíc.

Krajiny můžete při výrobě kalendářů využít nejen ve chvíli, kdy máte cestovní kancelář, ale například již zmiňované květinářství. Představit můžete země, ze kterých pochází nejoblíbenější květiny.

Oblíbená jídla zase využijete, ať už máte restauraci, nebo třeba cestovní agenturu. Nástěnný kalendář s fotkami památek je běžný. Co takhle nalákat klienty přes typické jídlo? K Azorským ostrovům přidejte cozido das furnas, k Řecku souvlaki a ke Slovensku zase halušky. Váš kalendář z fotek pak bude ozdobou každé kuchyně – doma i v kanceláři.

Sejde z očí, sejde z mysli

Při výrobě myslete na to, aby byl kalendář také funkční. Pokud ho navrhnete opravdu dobře, může vám posloužit jako skvělý marketingový nástroj.

Kromě krásných fotek proto nezapomeňte při tisku kalendářů na kontaktní údaje nebo logo vašeho brandu. To můžete umístit na určité strany kalendáře. Tam však číhá nebezpečí, že jakmile zákazníci stranu s logem otočí, rychle na něj zapomenou.

Lepší variantou je umístit logo a další podrobnosti přímo na stojánek. Vaši zákazníci tak budou mít důležité údaje stále na očích. Při zvažování nákupu určitého produktu se jim tak snáze vybaví vaše firma.

Tři, dva, jedna a tisk!

S výrobou kalendáře na konec roku čekat nemusíte. Ba naopak! Když začnete s tvorbou co nejdříve, budete mít dost času vyšperkovat „produktový katalog“ do nejmenších detailů. A v online editoru EASY Point4me to jde opravdu snadno!


TIP - Při nákupu více kusů vás navíc tiskoviny vyjdou levněji. Pokud si například objednáte 50 kusů nástěnných kalendářů A3, vyjde vás jeden přibližně na 115 Kč. Malé stolní kalendáře nabízíme za ještě výhodnější cenu – při počtu 50 kusů zaplatíte za jeden zhruba 99 Kč. Tak se pusťte do tvorby!


 

Sdílejte článek dál